LASEROTERAPIA

Depilacja

Światło lasera IPL emituje łagodną wiązkę promieni (nie wpływa na funkcje organizmu) przenikając przez skórę, aż do mieszka włosowatego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!

Należy wiedzieć że:

 • włosy nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło IPL. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia”, która ma różne okresy trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też, aby usunąć większość owłosienia zabiegi muszą być wykonywane w serii 6-9 zabiegów,
 • przed zabiegiem włosy powinny być usunięte (golarka, krem depilacyjny),
 • nie należy się opalać (solarium , słońce),
 • nie należy pić ziół z nagietka, dziurawca około 2-3 tyg. przed zabiegiem,
 • nie należy stosować leków światłouczulających (np. tetracykliny).

Owłosienie możemy usuwać na różnych częściach ciała:
górna warga, broda, szyja, baki, policzki, kark, plecy, tors, przedramiona, brzuch, pachy, nogi itd.

 

Fotoodmaładzanie

Przełomowe osiągnięcie w kosmetologii i medycynie estetycznej – usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze powstałe na skutek działania upływu czasu, słońca i chorób skóry. Używane do tego celu światło o odpowiedniej długości fali (technologi IPL) pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu oraz prowadzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych.
Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Każdy kolejny zabieg wykonywany jest na innej głębokości. Już po drugim zabiegu widać znaczną poprawę. 

Światło IPL:

 • usuwa zmarszczki,
 • wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry,
 • nie należy się opalać (solarium , słońce),
 • zmniejsza rozszerzone pory skórne, łojotok,
 • usuwa plamy posłoneczne i starcze.

Przeciwwskazania:
ciąża, cukrzyca, stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło, świeżo opalona skóra, zaburzenia krzepnięcia, bliznowce.

 

Leczenie trądziku pospolitego

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie  mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek).

Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku  tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% – po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Przeciwwskazania:
osoby u których występuje nadwrażliwość na światło, osoby stosujące leki światło-uczulające (antybiotyki, izotretynoinę), kobiet w ciąży.

 

Leczenie trądziku różowatego

Leczenie polega na serii naświetleń laserem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tygodni, aż do osiągnięcia znacznej poprawy.
Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kliku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym.

Uwaga !!!
Chorzy z trądzikiem różowatym powinni unikać jedzenia bardzo gorących, pikantnych potraw, unikać picia gorącej, mocnej herbaty czy kawy oraz alkoholu. Wszystkie wymienione czynniki nasilają i tak już zaburzoną grę naczyniowo-ruchową i zaostrzają przebieg choroby. Skóra z trądzikiem różowatym wymaga używania bardzo delikatnych, łagodnych kosmetyków.

 

Usuwanie przebarwień

 

Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.

Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:

 • plam soczewicowatych,
 • przebarwień polekowych, posłonecznych,
 • ostudy,
 • tatuaży.

Należy wiedzieć że … 
należy być przygotowanym, że przebarwienie nabierze ciemnego koloru „gorzkiej czekolady” następnego dnia po zabiegu rozpocznie się proces łagodnego złuszczania i będzie on trwał około 2 tygodnie. Zalecana jest seria 5-6 zabiegów.

 

Zamykanie naczyń krwionośnych

 

Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczająca temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Wskazania do zabiegu:

 • zmiany naczyniowe,
 • teleangiektazje (poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg),
 • naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie).

Przeciwwskazania:
ciąża, cukrzyca, stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło, mocno opalona skóra, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, bliznowce, choroby krwi (np. hemofilia).

 

Salon Kosmetyczny EWA telefon: 41 262 06 87, 508 255 640
e-mail: salonewa@o2.pl

ul. Waryńskiego 26
27-400 Ostrowiec Św.

poniedziałek, środa, piątek: 12:00 - 17:00
wtorek, czwartek: 9:00 - 14:00
sobota: 9:00 - 12:00
Scroll Up